Скопската телевизија МТМ го промени логото

Go down

Скопската телевизија МТМ го промени логото Empty Скопската телевизија МТМ го промени логото

Пишување by форумџија on Сре 3 Окт 2012 - 19:42

Скопската телевизија МТМ го промени логото 60248110

Локалната скопска телевизија МТМ го промени своето долгогодишно и едноставно лого. Но, некогаш е подобро да не правиш промена доколку си свесен дека немаш капацитет да одиш кон подобро. Тие очигледно не се свесни за неспособноста на графичкиот дизајнер што го ангажирале, кога веќе дозволиле вакво нешто да се појави во етер.
Авторот си поиграл со буквите на многу невкусен начин, па затоа ова изгледа онака како што изгледа - очајно.

Скопската телевизија МТМ го промени логото Mtmnov10
Инаку, барајќи го нивното старо лого денеска откривме како всушност гласело мотото на оваа телевизија. Нема да верувате, ни едно ни две - „За вашето урбано живеење“.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот