Редослед на изведувачи на Макфест 2012

Go down

Редослед на изведувачи на Макфест 2012 Empty Редослед на изведувачи на Макфест 2012

Пишување by форумџија on Сре 3 Окт 2012 - 13:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Поради спортските настани што ќе се случуваат во наредните неколку викенди, а ќе се емитуваат на Првиот канал на МРТ, одржувањето на фестивалот „Макфест“ е одложено заради неможноста истиот да се пренесува во претходно закажаниот термин. Новите термини на одржување на фестивалот се 26-ти, 27-ми и 28-ми октомври 2012. „Макфест“ од оваа година се враќа на МТВ. Во прилог го објавуваме редоследот на изведувачите на 27-то издание на фестивалот.


I ПОЛУФИНАЛНА
1 Антонио Тасевски
2 Давид Гром
3 Line Out
4 Самит Исаку
5 Сара Марковска
6 Амајлија бенд
7 Швалери
8 Victory
9 Емил Арсов
10 Мартин Мила
11 Христијан Тодоровски -Кико
12 ПМ
13 Александар Белов и Милица Мајсторовиќ
14 Соња Кочиќ
15 Фани Христова и Игор Митровиќ
16 Ивана Миланова и Били Звер
17 Томас
18 Ангелина Стојановска
19 Наталија СлавеваII ПОЛУФИНАЛНА
1 Александар Зораниќ
2 Тодор Стефанов
3 Елена Миленковска
4 Јасмин Алиевски
5 Иван Раденов
6 Евгенија Вржовска
7 Симона Жарки
8 Кирил Додевски
9 Синап
10 Денис Мурат
11 Лејла Хот
12 Емилија Гиевска и Филип Јордановски
13 Влатко Илиевски
14 Верица Пандиловска
15 Лена
16 Биба Додева
17 Тамара Тодевска
18 Александра Пилева
19 Лана Јурчевиќ


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот