Каналот FOX од 15.10 достапен и во Македонија

Go down

Каналот FOX од 15.10 достапен и во Македонија Empty Каналот FOX од 15.10 достапен и во Македонија

Пишување by форумџија on Сре 3 Окт 2012 - 9:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

FOX International Channels (FIC) веќе го најавуваат пристигнувањето на каналот FOX во југоисточна Европа, водечкиот бренд и меѓународнот лидер во областа на висококвалитетната забава, јавува ТеВе. FOX со емитување започнува на 15. октомври во Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Македонија, Црна Гора, Словенија и Косово.

Каналот ќе се приклучи на познатата колекција платени телевизиски канали на дистрибуцијата FIC што на овој пазар се присутни од 2005. година, и во кои се вбројуваат: FOX Life, FOX Crime, FOX Movies, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, 24 KITCHEN, Sky NEWS и Baby TV.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот