„Фејсбук“ лансира нов сервис за своите корисници

Go down

„Фејсбук“ лансира нов сервис за своите корисници  Empty „Фејсбук“ лансира нов сервис за своите корисници

Пишување by форумџија on Вто 2 Окт 2012 - 17:05

„Фејсбук“ лансира нов сервис за своите корисници  Facebo10

Најпопуларната социјална мрежа „Фејсбук“ лансира нов сервис „Гифтс“ кој ќе им овозможи на корисниците да праќаат „вистински“ подароци на своите пријатели.

„Фејсбук Гифтс“ од 27 месецов веќе е достапен на одредени корисници во САД.

Заинтересираните корисници ќе можат да кликнат на линкот гифтс на страните на своите пријатели и тогаш ќе им се покажат подароци кои ќе можат да се нарачаат како картички за подарок на ланецот на продавници „Старбакс“, колачи или плишани мечиња. Примачот преку „Фејсбук“ ќе биде известен да ја внесе адресат за достава, а таа компанија ќе има процент од секој продаден подарок.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот