Канал 77 поднесе барање за промена на сопственичката структура

Go down

Канал 77 поднесе барање за промена на сопственичката структура  Empty Канал 77 поднесе барање за промена на сопственичката структура

Пишување by форумџија on Вто 2 Окт 2012 - 17:00

Канал 77 поднесе барање за промена на сопственичката структура  Kanal710

Канал 77 денеска до Советот за радиодифузија (СРД) поднесе барање за промена на сопственичката структура.

Канал 77 сеуште не доби образложение за продолжување на постапката за промена на основачот на мајка фирма ГБЦ Комуникации ДООЕЛ Штип која е основач на Канал77, што иако во Законот за радиодифузна дејност од 2005 година не е предвидена оваа постапка односно е предвидена само промена на основачот на радиодифузното друштво, велат од Канал 77.

Затоа Канал 77 бара од Советот за Радиодифузија да им достави писмено одобрение дека се согласува да ги направи наведените измени, за да може во законски рок да ги изврши промените. Канал 77 ја врши промената на основачот ГБЦ Комуникации од лицето Виктор Гаврилов на лицето Сашо Јованов од Штип.

Канал 77 поднесе барање за промена на сопственичката структура  Baranj10


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот