MKTV SAT на албански јазик започна на сателитот Eutelsat 16A

Go down

MKTV SAT на албански јазик започна на сателитот Eutelsat 16A  Empty MKTV SAT на албански јазик започна на сателитот Eutelsat 16A

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 1 Окт 2012 - 21:32

MKTV SAT на албански јазик започна на сателитот Eutelsat 16A  Scaled.php?server=525&filename=mpt20220sat

Македонската државна телевизија МРТ, започна со емитување на својата сателитска програма на албански јазик на сателитот Eutelsat 16A (16E). Канал со идентификација МКТВ 2 САТ се појави денес на транспондерот STN во некодиран облик.
МКТВ на Македонски јазик преку сателит е доступна од 30 април 2000 година.

МКТВ е доступен и преку кабловската мрежа во Македонија, а емитува програми и на Турски, Бугарски и Влашки јазик.

Технички параметри за МКТВ 2 САТ:
* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,366 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот