Кинеска серија од среда на Сител телевизија

Go down

Кинеска серија од среда на Сител телевизија Empty Кинеска серија од среда на Сител телевизија

Пишување by форумџија on Пон 1 Окт 2012 - 12:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Империјата Кин“ e кинеска телевизиска серија снимена во 2009. година, базирана на истоимениот роман на Сун ХаоХуи. Ова е приказна за времето на љубов и омраза и приказна за времето во една од најкрвавите војни. Серијата претставува вистински историски спектакл кој изобилува со масовни сцени во кои учествуваат илјадници статисти, како и фасцинантни специјални ефекти, што ја прави оваа серија особено интересна за гледачите.

Кинеската серија „Империјата Кин“ од среда ќе се емитува на Сител телевизија.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот