Face TV на старата фреквенција до 10. октомври

Go down

Face TV на старата фреквенција до 10. октомври Empty Face TV на старата фреквенција до 10. октомври

Пишување by форумџија on Саб 29 Сеп 2012 - 9:09

Face TV на старата фреквенција до 10. октомври Facetv10

Босанскиот тв канал Face TV, која на почетокот на септември започна со емитување на нова фреквенција на сателитот Eutelsat 16A,ке емитува истовремено и на старата фреквенција до 10 октомври 2012 година. Од 10 октомври Face tv ке биде доступен само на транспондерот team sat: на позиција 16 степени источно.Спрема најавите кои доагаат од Face tv засега каналот ке биде некодиран, а подоцна ке премине во Viaccess кодирање.

технички параметри до 10.10.2012:

* Eutelsat 16A (16°E), freq. 12,549 GHz, pol. V, SR 2560, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

технички параметри од 10.10.2012:

* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,262 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S/QPSK


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот