mkd-satelite forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

3 posters

Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence Чет 27 Сеп 2012 - 13:40

Imam satelitska kartica i sakam da gledam na komjuterot no nikako ne mozam da gi najdam pravilnite drajveri za nea. Ako znae nekoj da mi pomogne okolu ova, i da me upati okolu instaliranjeto na programite za gledanje .
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 32
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by форумџија Чет 27 Сеп 2012 - 20:06

Mladence најпрвин пишувај на македонски јазик [You must be registered and logged in to see this link.]
не си пишал што картица имаш,со кои драјвери пробуваше на каков оперативен систем. А за програми ги имаш на форумов тука Altdvb, Progdvb, Dvbviewer и други
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 34
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

https://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence Пет 28 Сеп 2012 - 19:59

сателитската картица ми е conexant dvb 878
[You must be registered and logged in to see this image.]
и оперативен систем vindows 7, пробував со автоматско апдејтување но не успеа lol!
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 32
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by jocokocev Саб 29 Сеп 2012 - 18:43

со овие картици доста имаат проблеми со виндовс 7 така да не се мачи многу ке гледам да ти помогнам околу драјверите ке треба само да пробаш ке ти дадам линк најверојатно утре зашто и јас чекам да ми дадат резултат да ги пробаат
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 37
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by форумџија Нед 30 Сеп 2012 - 20:42

еве ја апликацијата за dvb 878 картици пробајте симнете го и со нрго мислам дека се инсталираше и програмче за гледање на тв каналите. Пробајте па да видиме што понатаму
Attachments
Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Attachment
setup_1826627.zip You don't have permission to download attachments.(524 Kb) Downloaded 2 times
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 34
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

https://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence Сре 3 Окт 2012 - 21:27

Фала ти Форумџија тие се драјверите за картичката и работи супер,имам едно лнб на сателитскиот тањир со еден излаз, кабелот првин оди во картицата па излегува во ресиверот што го имам ONYX IQ 5050 и ме кефи тоа што на пример на истата фреквенција на која гледам наа картичката можам да ги следам тие програми што се под приближна фреквенција на ресиверот. 378246

еве и некоја слика

[You must be registered and logged in to see this image.]
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 32
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот