Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence on Чет 27 Сеп 2012 - 13:40

Imam satelitska kartica i sakam da gledam na komjuterot no nikako ne mozam da gi najdam pravilnite drajveri za nea. Ako znae nekoj da mi pomogne okolu ova, i da me upati okolu instaliranjeto na programite za gledanje .
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by форумџија on Чет 27 Сеп 2012 - 20:06

Mladence најпрвин пишувај на македонски јазик [You must be registered and logged in to see this link.]
не си пишал што картица имаш,со кои драјвери пробуваше на каков оперативен систем. А за програми ги имаш на форумов тука Altdvb, Progdvb, Dvbviewer и други


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence on Пет 28 Сеп 2012 - 19:59

сателитската картица ми е conexant dvb 878
[You must be registered and logged in to see this image.]
и оперативен систем vindows 7, пробував со автоматско апдејтување но не успеа lol!
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by jocokocev on Саб 29 Сеп 2012 - 18:43

со овие картици доста имаат проблеми со виндовс 7 така да не се мачи многу ке гледам да ти помогнам околу драјверите ке треба само да пробаш ке ти дадам линк најверојатно утре зашто и јас чекам да ми дадат резултат да ги пробаат
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by форумџија on Нед 30 Сеп 2012 - 20:42

еве ја апликацијата за dvb 878 картици пробајте симнете го и со нрго мислам дека се инсталираше и програмче за гледање на тв каналите. Пробајте па да видиме што понатаму
Attachments
Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Attachment
setup_1826627.zip You don't have permission to download attachments.(524 Kb) Downloaded 2 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by mladence on Сре 3 Окт 2012 - 21:27

Фала ти Форумџија тие се драјверите за картичката и работи супер,имам едно лнб на сателитскиот тањир со еден излаз, кабелот првин оди во картицата па излегува во ресиверот што го имам ONYX IQ 5050 и ме кефи тоа што на пример на истата фреквенција на која гледам наа картичката можам да ги следам тие програми што се под приближна фреквенција на ресиверот. 378246

еве и некоја слика

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mi treba pomos za dvb satelitska kartica Empty Re: Mi treba pomos za dvb satelitska kartica

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот