MTV е најбараниот канал во Европа

Go down

MTV е најбараниот канал во Европа Empty MTV е најбараниот канал во Европа

Пишување by форумџија on Сре 26 Сеп 2012 - 13:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Според новиот извештај на Digital TV Research, музичкиот канал MTV европските телевизиски оператори го дистрибуираат повеќе од било кој друг ТВ канал, јавува ТеВе.

Овој извештај опфаќа 238 меѓународни ТВ канали и мрежи и над 152 ТВ оператори во 34 земји од Европа, Блискиот исток и Африка. Од вкупниот број канали 67 од нив или 28% се дистрибуираат во High-definition.

Сајмон Мураи, авторот на овој извештај изјави дека MTV е лидер, а каналот го дистрибуираат 123 оператори или 81% од вкупниот број оператори. HD каналите стануваат се позначајни затоа што операторите сакаат на претплатниците да им понудат нешто ново.допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот