Што има ново во телевизија 24 Вести

Go down

Што има ново во телевизија 24 Вести Empty Што има ново во телевизија 24 Вести

Пишување by форумџија on Сре 26 Сеп 2012 - 13:28

Македонската специјализирана телевизија 24 Вести пред неколку денови распиша конкурс за нова презентерка, а веќе денес добивме информација дека потрагата е завршена успешно. Вестите на оваа телевизија од денеска ги презентира Сања Почивалец, но тоа не е единствената новост во 24-ка.

Имено, од вчера во функција е новото студио за дебатни емисии, а се подготвува и нов визуелен идентитет на вестите, заедно со новото студио и новата програмска шема која наскоро треба да стартува, известуваат од телевизијата.

Фотографиите се од вчерашната емисија „24 Анализа“ со Анета Додевска.

Што има ново во телевизија 24 Вести Untitl10

Што има ново во телевизија 24 Вести Untitl11

Што има ново во телевизија 24 Вести Untitl12


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот