FTP СЕРВЕР

Go down

FTP СЕРВЕР Empty FTP СЕРВЕР

Пишување by jocokocev on Вто 25 Сеп 2012 - 17:02

би можеле во форумов да додадеме ftp сервер за побрза размена на фајлови па ако некој е заинтересиран да го изработи тоа би можел јас да се понудам и така имам PC што не го користам па би можел да го пуштам да работи 24/7,секако ова би било достапно само за членовите на форумов
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FTP СЕРВЕР Empty Re: FTP СЕРВЕР

Пишување by форумџија on Вто 25 Сеп 2012 - 20:05

Супер идеја колега. Во најскоро време ја воведуваме и таа опција на форумот која ке ни биде од голема корист на сите. Очекувам мислења и од останатите членови на форумов со нови идеи.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

FTP СЕРВЕР Empty Re: FTP СЕРВЕР

Пишување by mladence on Пет 28 Сеп 2012 - 19:44

супер е оваа идеја и јас ве подржувам. Со ова во секое вреке ке имаме достап до потребните фајлови affraid
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FTP СЕРВЕР Empty Re: FTP СЕРВЕР

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 29 Сеп 2012 - 9:50

имате подршка и од мене тука сум да помогнам и да го средиме и тоа со уплоадот, ако има некој што се разбира околу овие работи нека појасни малце scratch
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

FTP СЕРВЕР Empty Re: FTP СЕРВЕР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот