МРТ1 од вечерва со нов прајм-тајм

Go down

МРТ1 од вечерва со нов прајм-тајм Empty МРТ1 од вечерва со нов прајм-тајм

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 24 Сеп 2012 - 16:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

МРТ1 од вечерва стартува со нова програмска шема. Новиот прајм-тајм на Националниот сервис ќе биде исполнет со светски познати американски телевизиски серии.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Започнуваат со „Бубалици“ (The Big Bang Theory) којашто ќе се емитува секој работен ден во 19.00 часот. Во 21.00 часот следува она што долг период беше очекувано, серијата „Озборувачка“ (Gossip Girl) којашто потоа ќе се емитува само во понеделник и вторник, и тоа во 21.30 часот. Новата сезона на „ЦСИ - Лас Вегас“ започнува во 22.00 часот. Оваа серија ќе се емитува само во понеделник.

Што се однесува до другите денови од неделата, во 22.10 часот во вторник и петок ќе се прикажуваат новите сезони на „Фринџ“, а терминот 21.30 часот во петок и во недела е резервиран за крими драмата „Менталист“. „ЦСИ - Мајами“ ќе се емитува во недела, 22.10 часот.

За помладата публика секој ден во 10.00 часот ќе се емитуваат „Пингвините од Мадагаскар“ и „Дора истражува“ надсинхронизирани на македонски јазик.

[You must be registered and logged in to see this image.]
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот