Instalacija ProgDVB TUTORIAL

Go down

Instalacija ProgDVB TUTORIAL Empty Instalacija ProgDVB TUTORIAL

Пишување by форумџија on Чет 9 Фед 2012 - 19:06

PowerPoint презентација за инсталација на progDVB и апдејти на сателити на српски јазик
[You must be registered and logged in to see this image.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Instalacija ProgDVB TUTORIAL Empty прашање околу skystar 2

Пишување by jocokocev on Пон 24 Сеп 2012 - 21:05

форумџија напиша:PowerPoint презентација за инсталација на progDVB и апдејти на сателити на српски јазик
[You must be registered and logged in to see this image.]

ме интересира имам сателитска картица ми стои многу време па сакам да пробам како би можел да ја користам со шеринг , дали треба да ги имам инсталирано само драјверите па после да го инсталирам progDVB , и совет за најлесно негово инсталирање комплет со внесување на линија за шеринг,дали презентацијава е за тоа ?
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Instalacija ProgDVB TUTORIAL Empty Re: Instalacija ProgDVB TUTORIAL

Пишување by форумџија on Пон 24 Сеп 2012 - 21:24

презентацијата е на српски за инсталирање на prog dvb мада и не е ништо сложено верувам дека ке се снајдеш без проблем. Зависи каква картица имаш јас имам conexant малце потешко беше за драјврите но супер ми служи. А за шерингот ако имаш на дримбоксот лесно ке го средиме и ова инсталирај ги првин драјверите за картицата и prog dvb или Altdvb.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Instalacija ProgDVB TUTORIAL Empty Re: Instalacija ProgDVB TUTORIAL

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот