GM UNIBOX 9060

Go down

GM UNIBOX 9060 Empty GM UNIBOX 9060

Пишување by MarBo on Саб 22 Сеп 2012 - 16:34

Momci mi treba pomos koristam s/w ALi 3602 1.4.80 na mojot GM 9060 HD reciver sakam da go obnovam i imam problem ne znam koj e pravilniot. Ako nekoj se razbira okolu ovaa problemska informacija neka pomaga
MarBo
MarBo
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 5
регистриран на 2012-09-06
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

GM UNIBOX 9060 Empty Re: GM UNIBOX 9060

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 24 Сеп 2012 - 16:35

еве еден софтвер за Golden Media 9080/9060 и верзија 1.4.89 пробај го ги имаш нашиве сателити освен thor 0.8 степени

GM Uni-Box 9060 / 9080 Combo

C TV: 4377
Gr Favorit: 2
C Favorit: 298

сателити:
1 ASTRA 1H,1KR,1L,1M 019.2E
2 EUROBIRD / EUTELSAT 016.0E
3 HOTBIRD 6,8,9 013.0E
4 EUTELSAT W2A 010.0E
5 EUROBIRD 9A 009.0E
6 EUTELSAT W3A 007.0E
7 SIRIUS 4 004.8E


Attachments
GM UNIBOX 9060 Attachment
gm_300_rc2_amstar_samsat_1.4.89_gisclub.tv PimpeD BY Traian.zip You don't have permission to download attachments.(2.3 Mb) Downloaded 0 times
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

GM UNIBOX 9060 Empty Re: GM UNIBOX 9060

Пишување by MarBo on Вто 25 Сеп 2012 - 16:53

ke go nema thor ili ?
MarBo
MarBo
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 5
регистриран на 2012-09-06
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

GM UNIBOX 9060 Empty Re: GM UNIBOX 9060

Пишување by форумџија on Вто 25 Сеп 2012 - 18:39

како што е напишано највероватно не се скенирани каналите од thor сателитот.Не е проблем тоа доколку ги имаш другите сателити со сигнал внесеш фреквенција со најјак сигнал од сателитот и ке го најдеш.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

GM UNIBOX 9060 Empty Re: GM UNIBOX 9060

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот