CanalSat додаде три нови HD канали

Go down

CanalSat додаде три нови HD канали Empty CanalSat додаде три нови HD канали

Пишување by форумџија on Сре 19 Сеп 2012 - 12:29

CanalSat додаде три нови HD канали Canals11

Француската pay tv DTH платформа CanalSat, вчера во својата понуда додаде три нови HD канали. Станува збор за Djazz.tv HD, BlackBelt TV HD и Discovery Science HD.Djazz.tv HD е потпуно нов канал кој по прв пат се појавува со емитување преку сателит,канал кој доага од Холандија.Djazz.tv 24 часа дневно емитува џез музика.

Технички параметри: Djazz.tv HD и Discovery Science HD: Astra 19.2E, fr 12.207 /V, SR 29700, FEC 2/3, DVB-S2 standard, 8PSK, Mediaguard, Nagravision и Viaccess.
Технички параметри за каналот BlackBelt TV HD: Astra 19.2E, Fr 12.168/V, SR 29700, FEC 2/3, DVB-S2 standard, 8PSK (Mediaguard, Nagravision и Viaccess)
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот