Digi TV ги додава Digi World и Digi Life

Go down

Digi TV ги додава Digi World и Digi Life Empty Digi TV ги додава Digi World и Digi Life

Пишување by форумџија on Сре 19 Сеп 2012 - 12:22

Digi TV ги додава Digi World и Digi Life 1125110

Компанијата RCS&RDS која управува со pay tv DTH платформата Digi TV оваа есен планира да додаде два нови канали,Digi World и Digi Life, а ке бидат насочени на наука, технологија, патувања, и историја.
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот