Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ?

Go down

Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ? Empty Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ?

Пишување by форумџија on Вто 18 Сеп 2012 - 15:38

Не е важно кој се јавува како сопственик, доколку не се појави валидна документација за реемитување на телевизиите БОМ и К-15 мјузик, на 26. септември кабелските оператори ќе бидат приморани да ги исклучат двете телевизии, јавува А1он.
Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ? 1123710

На кабелските оператори во Македонија, СРД им наложи до 25. септември да достават валидна документација за поседување авторски права за реемитување на телевизиите БОМ и К-15 мјузик. Доколку не го сторат тоа ќе мора да ги исклучат телевизиите. Ваквиот заклучок го изгласаа сите членови на Советот за радиодифузија.

Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ? Srd-tv10
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ? Empty Re: Дали БОМ и К-15 мјузик ќе бидат исклучени на 26 септември ?

Пишување by darko on Сре 26 Сеп 2012 - 23:43

те бе помина и 26ти живи смо оф топик

ајде мош па ке се смилујат на овија две наши телевизии па нема да ги затворат тега помина 26ти па да видемо што ке се десе.
Иако не сам нивни гледач зашто да се затворат телевизиите и ке останат самоо една- две и што ке гледамо?
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот