И дојде крајот и на телевизија АБ Канал

Go down

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал Empty И дојде крајот и на телевизија АБ Канал

Пишување by форумџија on Вто 18 Сеп 2012 - 15:25

Бојо Андревски и стави клуч на АБ телевизија.

„Чистката“ на медиумите во Македонија продолжува.

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал Ab-kan10

АБ телевизија се затвори. Газдата Бојо Андревски денеска ги собрал вработените на состанок и им објавил дека ова им е последниот ден на работа.

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал Bbojoa10

Од денеска нема да има вработени во телевизијата, а ќе се емитува само снимена програма до конечното згаснување, кое според информациите ќе биде утре.

АБ канал имаше ненамирени обврски за концесијата, па Советот за радио-дифузија, најверојатно оваа недела на дневен ред ќе ја имал токму телевизијата.

Сопствениците веќе некое време се обидуваа да најдат купец за телевизијата, но, тоа не се случи и покрај многуте шпекулации.

На вработените им било кажано дека сите плати ќе им бидат исплатени, вклучувајќи го и месец септември.

И дојде крајот и на телевизија АБ Канал B5181010
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот