HRT3 во платформата MAX TV

Go down

HRT3 во платформата MAX TV Empty HRT3 во платформата MAX TV

Пишување by sasa on Пон 17 Сеп 2012 - 12:36

HRT3 VI PLATFORMATA MAX TV
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

HRT3 во платформата MAX TV Empty дополнување

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 17 Сеп 2012 - 19:38

sasa напиша:HRT3 VI PLATFORMATA MAX TV

HRT3 во платформата MAX TV HRT3_(future)


HRT 3, програмата одма по стартувањето премина во понудата на Хрватската сателитска платформа МАХТВ на позиција 16 степени источно (eutelsat). HRT 3 со тестирање започна на 13.09.2012 година на сателитот Eutelsat Hot Bird 13A, а со редовна програма започнува денеска 17-ти септември.


Технички параметри во пакетот MAXtv: Eutelsat 16A (16°E), фреквенција 11,678 GHz, pol H, SR 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот