DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE NA SATELITOT AMOS 2

Go down

DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE  NA   SATELITOT AMOS 2 Empty DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE NA SATELITOT AMOS 2

Пишување by sasa on Нед 16 Сеп 2012 - 19:31

DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE NA SATELITOT AMOS 2
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE  NA   SATELITOT AMOS 2 Empty Re: DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE NA SATELITOT AMOS 2

Пишување by форумџија on Вто 18 Сеп 2012 - 23:05

На крајот на септември ќе почне со рабoта регионалниот канал на музичката телевизија Vh1, на кој гледачите ќе уживаат во музички спотови од сите декади на историјата на популарната музика, а за првпат на програмата ќе се најдат и видео спотови од регионот, објави MTV.

DISTRIBUCIJATA NA VH1 ADRIA KE BIDE  NA   SATELITOT AMOS 2 VH1

Зад регионалиот Vh1 канал стои компанијта MTV Adria, која е сопственик на лиценцата на мрежата MTV за Србија, Македонија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија и Црна Гора.
Каналот Vh1 е дел од ланецот на MTV Networks, кој припаѓа на компанијата VIMN (Viacom International Media Networks), а го гледаат повеќе од 1.8 милиони домаќинства ширум регионот.
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот