Halozat TV престанува со работа на 1 октомври

Go down

Halozat TV престанува со работа на 1 октомври Empty Halozat TV престанува со работа на 1 октомври

Пишување by sasa on Нед 16 Сеп 2012 - 8:53

Маџарската комерцијална ТВ HALOZAT ке престане со работа на 1-ви октомври во 12 часот на полнок по одлуката донесена на 24 август оваа година.
Halozat TV престанува со работа на 1 октомври Haloza10

Технички параметри
* Amos 3 (4°W), freq. 10,889 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/QPSK, CA conax
* Amos 3 (4°W), freq. 11,149 GHz, pol. H, SR 3500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот