Paket со BBC канали на 0,8 w

Go down

Paket со BBC канали на 0,8 w  Empty Paket со BBC канали на 0,8 w

Пишување by форумџија on Чет 13 Сеп 2012 - 11:11

Paket со BBC канали на 0,8 w  1114010

На сателитот Intelsat 10-02 на 0,8 степени западно, се појавија четири канали на Британскиот јавен сервис BBC. Три канали се емитуваат стандардно а еден во HD резолуција.
Пакетот со каналите се емитува на фреквенција 11.525 GHz,вертикално, symbol rate 22035, FEC 3/4, станува збор за следниве канали: BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge и BBC HD. Сите овие канали се наменети за емитување надвор од Велика Британија, и засега се емитуваат некодирано,.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот