HRT 3 започнува со емитување на 15. септември

Go down

HRT 3 започнува со емитување на 15. септември Empty HRT 3 започнува со емитување на 15. септември

Пишување by форумџија on Вто 11 Сеп 2012 - 15:23

HRT 3 започнува со емитување на 15. септември Hrt-310

Хрватската радио-телевизија од 15 септември ке започне со емитување на третата програма. Во текот на првиот викенд, 15 и 16 септембри, на HRT3 за гледачите е припремен атрактивен филмски маратон, а од понеделник, 17 септември ке се емитира редовен програм од 9 часот наутро до 1 часот на полнок.
На третиот програм, гледачите ке можат да гледаат повеке квалитетни емисии од продукцијата на HRT: драмски, документарни, културни емисии,програми за деца и млади, како и некои од најгледаните и познати играни филмови и серии од светската продукција


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот