Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври

Go down

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври Empty Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври

Пишување by форумџија on Вто 11 Сеп 2012 - 13:52

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври


Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje1

Најновиот трговски центар Skopje City Mall дефинитивно се отвора на 4 октомври. Информацијата беше потврдена и на официјалната интернет-страна, но и на профилот на Skopje City Mall на фејсбук. На терен може да се види дека во тек се завршните работи на објектот со вкупна површина од 90.000 метри квадратни.

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje2

Од вкупно 150 брендови-закупци воSkopje City Mall , 40 се интернационални, кои прв пат влегуваат во земјава, а останатите мигрираат од другите трговски центри.

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje3
Во внатрешниот дел веќе се гледаат имињата на голем број брендови кои закупиле простор, меѓу кои и Тренд, хипермаркетот Карфур, Зара, Уименс сикрет (Women’s secret), Џовани Гаел (Giovanni Gail), Гес (Guess), Селио (Celio) и Камајо (Camaieu), Пениблек (Pennyblack), дел од Макс Мара фешн груп, германскиот синџир на продавници за козметика ДМ (DM), Лагерфелд (Lagerfeld), но и познатиот бренд Армани џинс (Armani Jeans) и други.

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje4

Се смета дека Skopje City Mall ќе биде главен мотор на економијата во Скопје, бидејќи планира да отвори 2.000 работни места. Трговскиот центар, освен продавници, ќе обезбедува и простор за разонода и животен стил, кој ќе вклучува барови, места за храна, кафулиња, ресторани, сала за куглање, центар за забава и најсовремено 3Д-кино со девет сали за проекции.

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje5

Очекувањата се дека трговскиот центар ќе ја стави Македонија на мапата на највозбудливи шопинг-дестинации во регионот, а ќе биде особено атрактивна за граѓаните од Косово, за кои инвеститорот смета дека се потенцијални купувачи, главно поради близината на магистралниот пат кон Приштина. Изградбата на објектот чини 70 милиони евра

Skopje City Mall стартува на 4-ти октомври City-mall-skopje6


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот