Sky News Arabia FTA на 13E

Go down

Sky News Arabia FTA на 13E Empty Sky News Arabia FTA на 13E

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 11 Сеп 2012 - 11:51

Sky News Arabia FTA на 13E

Sky News Arabia FTA на 13E 1110410

На 10ти септември оваа година на сателитот Eutelsat Hot Bird на 13 степени источно Арапскиот информативен канал Sky News Arabia започна со некодирано емитување на својата програма. Sky News Arabia емитува програма 24 часа дневно на фреквенција 11.747 GHz,хоризонтално, symbol rate 27500, FEC 3/4. Каналот исто така се емитува и преку сателитот Badr 4 на 26 степени источно на фреквенција 11.996 GHz, хоризонтално, symbol rate 27500, FEC 3/4 како и на сателитот Nilesat 201 на 7 степени западно и се емитува во стандардна и висока резолуција.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот