Физика или Хемија е откупена во Македонија

Go down

Физика или Хемија е откупена во Македонија Empty Физика или Хемија е откупена во Македонија

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 10 Сеп 2012 - 21:02

Се открива дека шпанската прајм-тајм серија „Fisica o Quimica“ е продадена во Македонија. Со оглед на тоа дека Македонската телевизија веќе потврди оти во нивната програма ќе се најдат и шпански серии од квалитетни продукции, претпоставуваме дека „Физика или Хемија“ ќе биде дел токму од нивната програмска шема.

Веќе долг период се шпекулира дека МТВ ги има откупено правата за емитување и за мегапопуларната „El Internado“. Останува да чекаме и да видиме колку сето ова е вистина.

[You must be registered and logged in to see this image.]

„Физика или Хемија“ е шпанска телевизиска серија создадена од телевизиската продукција Antena 3. Првата епизода на серијата премиерно e емитувана на 4. февруари, 2008. година.

Пред телевизиското емитување, „Физика или Хемија“ e издадена како мобилна верзија преку Vodafone live! како и на официјалната интернет страница на Antena 3. По успешната прва сезона продукцијата најавува продолжение на серијата кое воведува и нови ликови во приказната.

Во мај, 2011. година, Antena 3 одлучува да го прекине снимањето на „Fisica o Quimica“ по седум снимени сезони. Одлуката е донесена поради тоа што седмата сезона е за 50% помалку гледана од останатите шест. При крајот на серијата публиката дознава дека главниот лик од серијата умира, што резултира со значително негодување од страна на бројните гледачи.Број на епизоди: 77

Улоги: Ana Milan, Andrea Duro, Javier Calvo, Angy, Ursula Corbero, Nuria Gonzalez, Gonzalo Ramos, Maxi Iglesias, Bart Santana и други.


dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот