Визуелен идентитет на нашите телевизии

Go down

Визуелен идентитет на нашите телевизии Empty Визуелен идентитет на нашите телевизии

Пишување by форумџија on Нед 9 Сеп 2012 - 1:26

Визуелениот идентитет за една телевизија претставува доста важна работа.
Шпиците, џингловите, сценографиите на емисиите...
Колку и да е интересна некоја емисија, барем мене не би привлекла да ја гледам ако не изгледа барем солидно за наши услови.

Во оваа тема ќе може да се поставуваат screenshot-ови, видеа, whatever од визуелните изгледи на нашите телевизии (пред се официјалните шпици на телевизиите, најавите за емисии/серии/филмови, шпици за епп, најави на програма, шпици за вести и студија од истите, разни сценографии од емисиите...).


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Визуелен идентитет на нашите телевизии Empty Ексклузивни фотографии од новото студио на МТВ

Пишување by форумџија on Чет 20 Сеп 2012 - 14:15

Порталот Нет Прес објави ексклузивни фотографии од новото студио за Дневник на МРТ, кое официјално ќе се презентира во недела (23.09), кога ќе започне и обновениот период во историјата на националниот сервис. Од фотографиите можеме да заклучиме дека завршиле навистина одлична работа.
Визуелен идентитет на нашите телевизии Studio10

Визуелен идентитет на нашите телевизии G_stud10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Studio11
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Визуелен идентитет на нашите телевизии Empty МРТ блесна со своето ултра модерно студио

Пишување by форумџија on Нед 23 Сеп 2012 - 23:01

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-6-10

Како што беше најавено, вечерва (недела) точно во 19.30 часот во етерот на МРТ 1 се појавија легендарните Бранка Станковска и Благоја Крстевски. Новиот Дневник започна со најстарата шпица на Дневникот на Македонската телевизија. По појавувањето на ексклузивните гости гледачите можеа да се потсетат на моментот кога Станковска за прв пат го најавила стартот на оваа телевизија.

Новиот лик на Дневникот остави само позитивни коментари зад себе. Ново лого, нови џинглови, нова шпица, нови ликови и се разбира, ново студио. Македонската телевизија го исполни ветеното!

Откако Станковска и Крстевски потенцираа дека им претставува огромна чест што имаат можност да го презентираат ултра модерното студио на МРТ, презентерското место му беше препуштено на Горан Петрески, новиот уредник на Националниот сервис.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Визуелен идентитет на нашите телевизии Esen-510

Визуелен идентитет на нашите телевизии Meteo-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-1-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-2-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-3-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-6-11

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-8-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt-9-10

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mtv-5010


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Визуелен идентитет на нашите телевизии Empty Re: Визуелен идентитет на нашите телевизии

Пишување by форумџија on Вто 2 Окт 2012 - 19:33

Визуелен идентитет на нашите телевизии Mrt_1_10

Логото на МРТ во висока резолуција.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Визуелен идентитет на нашите телевизии Empty Re: Визуелен идентитет на нашите телевизии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот