А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by форумџија on Вто 4 Сеп 2012 - 13:47

Дојдовме до информација, според која, утре (среда) ќе се случи отворање на нова телевизија. Телевизијата ќе го носи името А3, и наводно, ќе зрачи преку сателит од Австралија, а ќе биде континуитет на згаснатите телевизии А1 и А2. Во соопштението стои дека за уредувањето на телевизијата е задолжен Ацо Кабранов.

Официјално се дознава и дека каналот А3 ќе почне да емитува програма на местото на BOM.

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? 2iswh110


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 5 Сеп 2012 - 13:27


Телевизијата А3 за неколку денови ќе почне да зрачи во етерот. Уредник ќе биде Ацо Кабранов, а новинарската екипа ќе вклучи и новинари и познати телевизиски лица од поранешната А1. Во првите денови од емитувањето на телевизијата, таа ќе го носи името Проект 19, но подоцна ќе се ребрендира во А3.

Се шпекулира дека стартот телевизијата ќе го има во понеделник, но оваа информација не е официјална. Се знае само дека А3 нема да почне да емитува програма од утре.

Во јавноста се појави информација дека А3 ќе почне со емитување од утре (среда), но сепак, тоа ќе се случи со мало пролонгирање.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by sasa on Чет 6 Сеп 2012 - 18:29

dali ima nesto nova za novata tv A3 nekoja frekfencija i dali pocna so rabota
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by форумџија on Чет 6 Сеп 2012 - 19:17

се зборува дека телевизијата ке започне од понеделник, на BOM телевизија и дека ке се пренесува преку сателит од Австралија, ке видиме што ке се случи од понеделник А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? 978689722


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty А3 затворена уште пред да започне?

Пишување by dejanpetrusevski on Пон 10 Сеп 2012 - 21:26

СРД во четврток веројатно ќе ја одземе дозволата за реемитување на австралиската телевизија БОМ која во иднина требаше да биде преименувана во А3, јавува А1он.

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Srd-tv10

На дневен ред веќе се најде точката за преиспитување на начинот на кој оваа телевизија емитува програма во Македонија. Како подносител на иницијативата се појавил извесен П. Николов, кој во преставката до Советот за радиодифузија навел дека дозволата на БОМ треба да биде одземена, бидејќи каналот работел без регистрација, а фирмата сопственик била во банкрот.

Стартот на телевизијата А3 се пролонгира на неодредено време, стои во соопштението на А1он.

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Srd-se10
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by форумџија on Чет 13 Сеп 2012 - 11:28

Највероватно A3 ке започне со емитување по утврдувањето дека BOM тв работи коректно и исправно


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by rubinko on Чет 13 Сеп 2012 - 20:43

sasa напиша:dali ima nesto nova za novata tv A3 nekoja frekfencija i dali pocna so rabota


Нема да биди пуштена телевизијата дека не се знае кој е газдата оваа недела ке се знај дали ке зрачи така најави СРД


Последната промена е направена од форумџија на Чет 13 Сеп 2012 - 21:13. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : средено од администрација)
rubinko
rubinko
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 3
регистриран на 2012-06-30
заблагодарен заблагодарен : 1

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by sasa on Пет 14 Сеп 2012 - 14:54

DA VIDIME DALI KE JA PUSTAT KOGA SEGA BOM TVRDI DEKA E SE VO RED SO NEA
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3? Empty Re: А1 и А2 продолжуваат да зрачат преку А3?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот