Македонија наскоро со нов ТВ канал

Go down

Македонија наскоро со нов ТВ канал Empty Македонија наскоро со нов ТВ канал

Пишување by форумџија on Саб 1 Сеп 2012 - 18:45

Македонија наскоро со нов ТВ канал 10950

Од партиски извори се дознава дека ВМРО ДПМНЕ веќе почнал да презема акција за отворање на нова телевизија.

Дознаваме дека веќе од септември ВМРО ДПМНЕ ќе создаде сопствена ТВ куќа,а досегашните СИТЕЛ и Канал-5 се пуштаат по вода од 15 октомври.
Името на Тв не се објавува но сопственици ќе бидат неколку фирми многу блиски до ВМРО ДПМНЕ.
Опремата за ХД веќе се нарачува од странство.
Спрема стратегијата на ВМРО ДПМНЕ освен Курир кој ќе биде комерцијално продаден, на лице блиско до партијата ќе бидат основани еден дневен весник,еден неделник и двата со строго десничарска уредувачка политика.
Во овие проекти ќе работат новинари и уредници на Сител,Канал-5 .

(teve.ba)


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот