Пет нови HD канали во пакетот CanalSat

Go down

Пет нови HD канали во пакетот CanalSat Empty Пет нови HD канали во пакетот CanalSat

Пишување by форумџија on Чет 30 Aвг 2012 - 21:19

Пет нови HD канали во пакетот CanalSat Canals10
Од септември, Францускиот сателитски пакет CanalSat кој емитува на сателитот Astra (19,2E),ке уклучи пет нови HD канали во својата претходна понуда која веке има 36 HD канали.

Djazz.TV HD е новиот канал од Холандија и е дел на Brava TV group. Djazz.TV е првиот светски 24/7 jazz TV канал.

Истотака нов канал во пакетот е Blackbelt TV,за љубителите на боречките спортови. Каналот ке биде доступен бесплатно до 30 ноември. Останатите три HD канали се веке доступни во пакетот во SD формат, тоа се : Planète+ HD, Ciné+ Frisson HD и Ciné+ Emotion HD.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот