bTV започнува со HD емитување

Go down

bTV започнува со HD емитување Empty bTV започнува со HD емитување

Пишување by форумџија on Чет 30 Aвг 2012 - 20:58

bTV започнува со HD емитување Btv10


Оваа есен гледачите во Бугарија ке имаат причина повеке за гледање на каналот bTV.Причината е емитувањето во HD квалитет. Тоа на гледачите ке им понуди квалитетна слика и удобности за сите гледачи, со телевизори кои подржуваат HD формат.Каналот ке биде емитуван преку кабловски оператер, сателитски и IPTV оператори.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот