Fashion TV Spain na Eutelsat W2-16E

Go down

Fashion TV Spain na Eutelsat W2-16E  Empty Fashion TV Spain na Eutelsat W2-16E

Пишување by форумџија on Пон 27 Aвг 2012 - 16:56

Fashion TV Spain na Eutelsat W2-16E  1082810

На сателитот Eutelsat 16A на 16 степени источно денеска започна со некодирано емитување Шпанска верзија на Францускиот моден канал Fashion TV.Каналот се емитува преку транспондерот RRSat.

Fashion TV е мегународен моден канал кој е основан во 1997 година, и се емитува пошироко во светот во повеке локални и регионални верзии.

Fashion TV Spain се емитува на фреквенција 12.574 GHz, Вертикално, symbol rate 5924, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот