МТВ 1 програма

Go down

МТВ 1 програма Empty МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 22 Aвг 2012 - 12:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

22.08.2012 МТВ 1

00:35 Семејни Убиства Сериски Филм
01:05 Дарма и Грег Сериски Филм - (р)
01:40 Бостонските адвокати Сериски Филм - (р)
02:30 Македонија низ историјата Документарна Програма - (р)
03:05 Талкачи Документарна Програма - (р)
03:25 Семејни Убиства Сериски Филм - (р)
03:55 Аграр Емисија за земјоделци - (р)
04:55 Плажите на светот: Мар Дел Плата Документарна Програма - (р)
05:20 Македонски народни приказни Образовна програма - (р)
05:50 Химна на Република Македонија Информативна Програма
05:55 Танец во Софија 2012 Музичка програма - (р)
06:45 Добро утро Македонијо Утринска Програма
09:05 Волт Дизни: Спортски шампиони Цртан Филм
09:20 Волт Дизни: Старски дом за папагали Цртан Филм
09:30 Талкачи Документарна Програма - (р)
10:00 Дневник 10 Информативна Програма
10:20 Метео табела Информативна Програма
10:25 Македонски народни приказни Образовна програма
11:00 Лексикомани Образовна програма
11:10 Што е тоа? Образовна програма
11:45 Мали а опасни - Свежи производи Образовна програма
12:05 Најубавите бајки на светот: Убавицата и Ѕверот Цртан Филм
13:00 Вести Вести
13:15 Метео табела Информативна Програма
13:20 Светот на тишината Образовна програма
13:50 Конечно Викенд Образовна програма
14:50 Волт Дизни: Пропаднат актер Цртан Филм
15:00 Вести Вести
15:15 Дарма и Грег Сериски Филм
16:10 Покрив: Памперс Музичка програма
17:00 Дневник 1 Информативна Програма
17:40 Метео Информативна Програма
17:45 Тротоар Њуз Забавна Емисија
18:05 Да бидеме начисто Информативна Програма
18:40 Бостонските адвокати Сериски Филм - (р)
19:30 Дневник 2 Информативна Програма
20:10 Метео Информативна Програма
20:15 Отворено студио Вклучување во живо
20:45 Лига на Шампиони: Брага - Удинезе Пренос
22:45 Отворено студио Вклучување во живо
23:00 Дневник 3 Информативна Програма
23:35 Метео Информативна Програма - (р)
23:40 Бостонските адвокати Сериски Филм


Последната промена е направена од dejanpetrusevski на Сре 22 Aвг 2012 - 13:03. Мислењето е променето 1 пати
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 22 Aвг 2012 - 12:49

23.08.2012 МТВ 1

00:20 Тротоар Њуз Забавна Емисија - (р)
00:40 Семејни Убиства Сериски Филм
01:10 Покрив: Памперс Музичка програма - (р)
01:55 Бостонските адвокати Сериски Филм - (р)
02:35 Дарма и Грег Сериски Филм - (р)
03:15 28 фестивал на циркусот на утрешнината Документарна Програма - (р)
04:15 Долнени 2012 Музичка програма - (р)
05:25 Македонски народни приказни Образовна програма - (р)
05:50 Химна на Република Македонија Информативна Програма
05:55 Конечно Викенд Образовна програма - (р)
06:45 Добро утро Македонијо Утринска Програма
10:00 Дневник 10 Информативна Програма
10:20 Метео табела Информативна Програма
10:25 Македонски народни приказни Образовна програма
11:00 Лексикомани Образовна програма
11:10 Ѕвон Образовна програма
13:00 Вести Вести
13:15 Метео табела Информативна Програма
15:00 Вести Вести
15:15 Дарма и Грег Сериски Филм
17:00 Дневник 1 Информативна Програма
17:40 Метео Информативна Програма
17:45 Тротоар Њуз Забавна Емисија
18:05 Бостонските адвокати Сериски Филм - (р)
19:30 Дневник 2 Информативна Програма
19:55 Метео Информативна Програма
21:10 Ако е...Со Чом Дебата
22:25 Бостонските адвокати Сериски Филм
23:15 Дневник 3 Информативна Програма
23:45 Метео Информативна Програма
23:50 Тротоар Њуз Забавна Емисија - (р)
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 14 Окт 2012 - 17:17

датум: 14/10
00:00 Дневник 3 Информативна Програма
00:20 Метео Информативна Програма - (р)
00:25 Фринџ (Fringe) Сериски Филм - (р)
02:00 Човек на месечината Игран филм - (р)
03:55 300 Игран филм - (р)
05:45 Химна на Република Македонија Информативна Програма
05:50 Стисни Плеј Забавна Емисија - (р)
06:35 Репортажа тениски терени Форшпан
06:45 Бон Тон: Со соседите Образовна програма
07:00 Дора истражува (Dora the explorer) Цртан Филм - (р)
07:50 Формула 1: Гран При на Кореја (Трка) Пренос
10:00 Вести Вести
10:10 Метео табела Информативна Програма
10:15 Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) Анимирана Серија - (р)
11:30 Ревија на народни носии, песни и инструменти Музичка програма
13:00 Вести Вести
13:20 Метео табела Информативна Програма
13:25 Аграр Емисија за земјоделци
14:15 Македонски народни приказни Образовна програма
14:50 Формула 1: Гран При на Кореја (Трка) Пренос - (р)
16:50 Лига на Шампиони во ракомет: Силкеборг - Металург (1.полувреме) Пренос
17:35 Дневник 1 Информативна Програма
17:45 Лига на Шампиони во ракомет: Силкеборг - Металург (2.полувреме) Пренос
18:35 Стисни Плеј Забавна Емисија - (р)
19:30 Дневник 2 Информативна Програма
20:05 Метео Информативна Програма
20:15 Од наш агол Дебата
21:20 Менталист (The Mentalist) Сериски Филм
22:05 Истрага на местото на злосторството: Мајами (CSI: Miami) Сериски Филм
23:00 Дневник 3 Информативна Програма
23:25 Метео Информативна Програма - (р)
23:35 Менталист (The Mentalist) Сериски Филм - (р)
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 17 Окт 2012 - 17:27

датум: 17/10
00:45 Дневник 3 Информативна Програма
01:10 Метео Информативна Програма - (р)
01:15 Тротоар Њуз Забавна Емисија - (р)
01:30 Тоше Проески на Градски стадион Концерт
02:30 Тоше Проески на Лизгалиште Концерт - (р)
03:30 Озборувачка (Gossip Girl) Сериски Филм - (р)
04:15 Богатствата на светот: Централна Eвропа Документарна Програма - (р)
04:40 Седумте светски чуда Документарна Програма - (р)
05:25 Македонски народни приказни Образовна програма - (р)
05:50 Аграр Емисија за земјоделци - (р)
06:45 Македонија наутро Утринска Програма
09:05 Богатствата на светот: Срцето на Хабсбург Документарна Програма
09:35 Бубалици (The Big Bang Theory) Сериски Филм - (р)
10:00 Дневник 10 Информативна Програма
10:20 Метео табела Информативна Програма
10:25 Дора истражува (Dora the explorer) Цртан Филм
10:55 Македонски народни приказни Образовна програма
11:35 Бон Тон: На роденден Образовна програма
11:45 Тврдокорни: Ѓорѓи Сугаре Образовна програма
12:20 Петтиот ангел Образовна програма
13:00 Вести Вести
13:20 Метео табела Информативна Програма
13:25 Квалификации за СП 2014: Македонија - Србија Пренос - (р)
15:00 Вести Вести
15:10 Метео табела Информативна Програма
15:20 Дора истражува (Dora the explorer) Цртан Филм - (р)
15:45 Добра Идеја Документарна Програма
15:50 Озборувачка (Gossip Girl) Сериски Филм - (р)
16:15 Бубалици (The Big Bang Theory) Сериски Филм - (р)
16:40 Тротоар Њуз Забавна Емисија
17:00 Дневник 1 Информативна Програма
17:35 Метео Информативна Програма
17:40 Ова е Македонија Контактна емисија
18:30 Македонски народни приказни Образовна програма - (р)
19:05 Бубалици (The Big Bang Theory) Сериски Филм
19:30 Дневник 2 Информативна Програма
20:05 Метео Информативна Програма
20:20 Сведоци Документарен Филм
21:50 Јапонија, Императорот и Армијата Документарна Програма
23:00 Дневник 3 Информативна Програма
23:25 Метео Информативна Програма - (р)
23:35 Тротоар Њуз Забавна Емисија - (р)
23:55 Војници во сенка Документарна Програма
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Пет 2 Ное 2012 - 15:28

програма за 02.11.2012

Петок
00:50 - 01:10 Бубалици - сериски филм
01:10 - 02:30 Црниот пес - игран филм
02:30 - 03:30 Документарна програма
03:30 - 04:20 Сериски филм - сериски филм
04:20 - 06:20 Документарна програма
06:20 - 06:45 Македонски народни приказни - образовна програма
06:45 - 09:05 Македонијa наутро - контактна програма
09:05 - 09:35 Калеидоскоп - документарна програма
09:35 - 10:00 Бубалици - сериски филм
10:00 - 10:25 Дневник 10
10:25 - 10:55 Пингвините од Мадагаскар - цртан филм
10:55 - 11:30 Македонски народни приказни - образовна програма
11:30 - 11:40 Бон тон - образовна програма
11:40 - 12:10 Образовна програма - образовна програма
12:10 - 13:00 Од птичја перспектива - документарна програма
13:00 - 13:30 Вести
13:30 - 14:05 Витраж - емисија од култура
14:05 - 15:00 Документарна програма
15:00 - 15:37 Вести
15:37 - 16:14 Добра идеја - документарна програма
16:14 - 16:36 Тротоар њуз - забавна програма
16:36 - 17:00 Бубалици - сериски филм
17:00 - 17:40 Дневник 1
17:40 - 18:29 Ова е Македонија - контактна програма
18:29 - 19:03 Македонски народни приказни - образовна програма
19:03 - 19:30 Пингвините од Мадагаскар - цртан филм
19:30 - 20:30 Дневник 2
20:30 - 21:25 Стисни плеј - музичка емисија
21:25 - 22:05 Менталист - сериски филм
22:05 - 23:00 Фринџ - сериски филм
23:00 - 23:35 Дневник 3
23:35 - 23:50 Тротоар њуз - забавна програма
23:50 - 00:25 Сериски филм - документарна програма
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by dejanpetrusevski on Пет 2 Ное 2012 - 15:28

програма за 03.11.2012

Сабота
00:25 - 01:10 Истрага на местото на злосторството - Лас Вегас - сериски филм
01:10 - 01:55 Истрага на местото на злосторството - Мајами - сериски филм
01:55 - 02:40 Менталист - сериски филм
02:40 - 03:25 Стисни плеј - музичка
03:25 - 04:15 Фринџ - сериски филм
04:15 - 05:09 Од птичја перспектива - документарна програма
05:09 - 05:45 Документарна програма
05:45 - 06:15 Калеидоскоп - документарна програма
06:15 - 06:45 Македонски народни приказни - образовна програма
06:45 - 08:04 Дора истражува - цртан филм
08:04 - 09:00 Пингвините од Мадагаскар - цртан филм
09:00 - 09:15 Вести
09:15 - 09:40 Во светот на животните - образовна програма
09:40 - 09:50 Бон тон - образовна програма
09:50 - 11:40 Игран филм - образовна програма
11:40 - 12:15 Македонски нар.приказни - образовна програма
12:15 - 13:00 Стисни плеј - забавна програма
13:00 - 13:30 Вести
13:30 - 13:55 Документарна програма
13:55 - 15:05 Формула 1 Гран При - Абу Даби - квалификации
15:05 - 16:25 Ако е . . . со Чом - инфо магазин
16:25 - 17:00 Уефа - магазин Лига на Шампиони - спортска програма
17:00 - 17:50 Дневник 1
17:50 - 19:30 СЕХА лига - ракомет
19:30 - 20:15 Дневник 2
20:15 - 20:55 Истрага на местото на злосторството - Мајами - сериски филм
20:55 - 22:55 Будуќност - Цибона - кошарка АБА лига
22:55 - 23:30 Дневник 3
23:30 - 00:58 Фринџ - сериски филм
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by форумџија on Чет 14 Мар 2013 - 22:26

Програма за петок 15.03.2013 МТВ 1

00:02 Метео Информативна Програма
02:07 Легендата за Хиспанија Сериски Филм
02:44 Дневник 2 Информативна Програма - (р)
03:21 Метео Информативна Програма
06:14 Химна на Република Македонија Информативна Програма
06:45 Македонија наутро Утринска Програма
09:34 Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) Анимирана Серија
10:00 Дневник 10 Информативна Програма
10:20 Метео табела Информативна Програма
10:45 Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) Анимирана Серија
11:00 Контактно училишна програма Образовна програма
11:55 Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) Анимирана Серија
13:00 Вести Вести
13:20 Метео табела Информативна Програма
14:05 Витраж Емисија од Културата - (р)
15:00 Вести Вести
15:10 Метео табела Информативна Програма
17:00 Дневник 1 Информативна Програма
17:35 Метео Информативна Програма
18:30 АБА Лига Магазин Спортска Емисија
19:06 Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) Анимирана Серија - (р)
19:30 Дневник 2 Информативна Програма
20:07 Метео Информативна Програма
22:00 Вести Вести
22:45 Легендата за Хиспанија Сериски Филм
23:30 Дневник 3 Информативна Програма
23:57 Метео Информативна Програма


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

МТВ 1 програма Empty Re: МТВ 1 програма

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот