Како да го декодирате Nagravision 3

Go down

Како да го декодирате Nagravision 3  Empty Како да го декодирате Nagravision 3

Пишување by форумџија on Пет 27 Јан 2012 - 22:28

1) пронајдете го далечинското и претиснете го копчето за палење и гаснење на ресиверот.

2) почекајте 5 минути

3) исклучете го од напојување и оставете го неколку минути

4) исклучете го од сите кабли (ако имате скарт извадете го) ова е многу битно да се направи бидејки нема да работи

5) сега земете го ресиверот во рака

6) и најпосле клучевите се тука ( ПС можеби нема да работат на вашиот ресивер )
[You must be registered and logged in to see this image.]внимателно со клучевите и се надевам дека ве насмеав малку со декодирањето на новиот систем на декодирање :)


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Како да го декодирате Nagravision 3  Empty Re: Како да го декодирате Nagravision 3

Пишување by ASTER on Чет 19 Jул 2012 - 11:28

ovaa vasa zaebancija nemi se voopsto dopaga netreba da seigrate sotrpenietona clenovite akodavate nekoiklucevidavajte ane vagvi zezanja neste voopstointeresni fala na soslusuvanje
ASTER
ASTER
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-07-19
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да го декодирате Nagravision 3  Empty Re: Како да го декодирате Nagravision 3

Пишување by форумџија on Чет 19 Jул 2012 - 11:53

имаме секција со најнови клучеви [You must be registered and logged in to see this link.]
инаку ова е направено затоа што награ 3 сеуште не е пробиена а највероватно и нема да се случи тоа


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Како да го декодирате Nagravision 3  Empty Re: Како да го декодирате Nagravision 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот