Канал 5 емитува серии од торенти?

Go down

Канал 5 емитува серии од торенти? Empty Канал 5 емитува серии од торенти?

Пишување by форумџија on Пет 17 Aвг 2012 - 8:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Океј, не сме сигурни преку каков формат и од каде Канал 5 ги дава турските серии, но дефинитивно не е оној што треба да претставува оригинален и официјален. Серијата „Јунска ноќ“ оди со замаглено лого во горниот лев агол (веројатно од турската телевизија каде се емитува) и со лош квалитет на слика што не е ни приближно до SD (standard definition).

По чудните укинувања на синхронизациите и враќање на класичниот превод, Канал 5 навистина делува чудно со својата програмска понуда. Што се случува со телевизијата?


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот