Soko TV (Srbija) наскоро на сателит

Go down

Soko TV (Srbija) наскоро на сателит Empty Soko TV (Srbija) наскоро на сателит

Пишување by форумџија on Вто 7 Aвг 2012 - 21:38

Soko TV (Srbija) наскоро на сателит Eutels10


Од следната недела гледачите на балканот ке можат да гледаат уште еден некодиран канал на сателитот Eutelsat 16A (16°E). Станува збор за Soko TV од Србија која ке емитира на транспондерот STN од Словенија.

Soko TV е основана 1997 година, заедно со радио станицата Radio Sokobanja. Денеска Soko TV емитува 24 часа информативен-образовен- забавен програм во кој со сопствена продукција учествува околу 25%.

Технички параметри за емитување се :
Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,366 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Soko TV (Srbija) наскоро на сателит Empty Re: Soko TV (Srbija) наскоро на сателит

Пишување by форумџија on Вто 14 Aвг 2012 - 16:36

Како што е најавено - Soko TV започна денес со емитување на сателитот Eutelsat 16A (16°E). bigg


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот