ЈРТ наскоро пред гледачите

Go down

ЈРТ наскоро пред гледачите  Empty ЈРТ наскоро пред гледачите

Пишување by форумџија on Сре 25 Jул 2012 - 21:33

ЈРТ наскоро пред гледачите  Jrtt

Од страна на група млади ентузијасти почна промоција за враќање во целост или барем дел од Југословенската радио телевизија (ЈРТ).

Промоцијата која е прва од овој вид се одржа во Данаиловград, а наскоро ќе има и во Скопје.

Програмата на ЈРТ ќе се емитува преку интернет, а истовремено ќе емитува и радио програма. Но подоцна телевизија ќе треба да функционира како класична телевизиска станица.

Во тек е конкурсот за волонтирање во кои се бараат соработници од Сараево, Белград, Загреб, Љубљана, Скопје, Подгорица, Нови Сад и Приштина.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот