bulsat key emu 39e

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Нед 30 Дек 2012 - 10:19

darko напиша:ке може ли подетални информации- постапка како да го внесам клучот ручно во Onyx Iq+ ?

рачно внесување на bulsat клучеви!
Код:
-вклучи го ресиверот, пушти некоја програма на цел екран, на дајлинскиот управувач искуцајте 9339, ке ви се отвори прозор, идете на key edit, потоа од листата изберете irdeto, и следно е наогање на bulsatcom key 04/06, притиснете го црвеното копче на управувачот, потоа внесете го клучот со 16 карактери, притиснете ок.па излез. Потоа идете на вториот ред исто црвеното копче и внесете ги другите 16 карактери, ок и излез, и ако е се во ред би требало да имате слика.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Пон 14 Јан 2013 - 12:27

Bulsatcom on [39°E Hellas Sat]Emus|Irdeto2|

FOR ALL EMUs

Key02 or 04 (Depends on EMUs) Active

Код:

Fausto keys Format


0604:000000:02:02:[E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4]; Bulsat (39°E) --->Active


Softcam format
I 060400 04 E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4 ;Bulsat (39°E)
--------------------------------------------------------------------------

Bulsatcom on [39°E Hellas Sat]Emus|Irdeto2|

FOR ALL EMUs


Key03 or Key06 Active (Depends on EMUs)
Код:

Fausto Format

0604:000000:03:02:[DB88B668A980CDBBCD8B06CE49A0BA6B]; Bulsat (39°E) ----> Next?
Softcam Key Format

I 060400 06 DB88B668A980CDBBCD8B06CE49A0BA6B ;Bulsat (39°E)
--------------------------------------------------------------------------


Key02
Fausto keys Format
0604:000000:01:02:[DFDD0C4B92B4ABD26514B9AF9F0C79C4]; Bulsat (39°E)

Softcam format
I 060400 02 DFDD0C4B92B4ABD26514B9AF9F0C79C4 ;Bulsat (39°E)


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 19 Јан 2013 - 11:47

Bulsat/Polaris on 39°E Hellas Sat


FOR ALL EMUs

Код:
Fausto Format
0604:000000:03:02:[DB88B668A980CDBBCD8B06CE49A0BA6B]; Bulsat (39°E)

Softcam *** Format
I 060400 06 DB88B668A980CDBBCD8B06CE49A0BA6B ;Bulsat (39°E)
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Чет 31 Јан 2013 - 12:20

Bulsat 39.0°E Emus Frequency | Irdeto2 |Caid: 060400 | 30-01-2013 I 060400 02 [DF DD 0C 4B 92 B4 AB D2 65 14 B9 AF 9F 0C 79 C4]; Bulsat (39°E) Active


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Нед 10 Фед 2013 - 14:05


I 060,400 06 4B95529E76429CD4DE864D19A1F71D05; Bulsatcom (39 ° E) ACTIVE
I 060 400 04 07B6289B43AEE146B32DF989B3B73468; Bulsatcom (39 ° E) NEXT


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Сре 20 Фед 2013 - 19:22

[ Bulsat 39.0°E ] Emus Frequency | Irdeto2 |Caid: 060400 | 19-02-2013
I 060400 04 07B6289B43AEE146B32DF989B3B73468 ;Bulsatcom (39°E) ACTIVE
I 060400 06 08B08F42090C588E7253E53AFA5CBAD7 ;Bulsat (39°E) Next


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Саб 2 Мар 2013 - 15:26

02.03.2013

Bulsatcom/Polaris on 39°E Hellas Sat [I2]
Old Key from 21.5.2010 - Active againКод:
Key03/06: 08B08F42090C588E7253E53AFA5CBAD7
HEX: 08 B0 8F 42 09 0C 58 8E 72 53 E5 3A FA 5C BA D7
DEC: 008 176 143 066 009 012 088 142 114 083 229 058 250 092 186 215

Fausto keys Format:

0604:000000:03:02:[08B08F42090C588E7253E53AFA5CBAD7]; Bulsatcom (39°E)

Softcam Format:

I 060400 06 08B08F42090C588E7253E53AFA5CBAD7 ;Bulsatcom (39.0°E)

...................................
NEXT KEY POSSIBLE:

Bulsatcom/Polaris on 39°E Hellas Sat

Key02/04: BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535
HEX: BF 74 41 EE B1 2C 63 E9 BD 03 BE 61 71 D6 85 35
DEC: 191 116 065 238 177 044 099 233 189 003 190 097 113 214 133 053

Fausto keys Format:

0604:000000:02:02:[BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535]; Bulsatcom (39°E)

Softcam Format:

I 060400 02 BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535 ;Bulsatcom (39°E)допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by darko on Вто 12 Мар 2013 - 18:48

12-03-2013 denesen kluc najnov


Bulsat/Polaris on 39°E Hellas Sat


ACTIVE KEY

FOR ALL EMUs

Key 04 BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535

Fausto keys Format
0604:000000:02:02:[BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535]; Bulsat (39°E)

Softcam Format
I 060400 04 BF7441EEB12C63E9BD03BE6171D68535; Bulsat (39°E) => Active Key

Diablo Format
CaID 0604 ID 000003 Key02 6EF9B9718F7A6B40AC81ABB426394800NEXT KEY

Key03 or 06 (Dep on EMUs)

Key 03 005B530E49DB5057CADAD8BCBBE79DB1[/COLOR]

Diablo Format Key03: 5236078A1C8ADDCDE7A546DF4275327A

Fausto keys Format
0604:000000:03:02:[005B530E49DB5057CADAD8BCBBE79DB1]; Bulsat (39°E)

Softcam format
I 060400 06 005B530E49DB5057CADAD8BCBBE79DB1 ;Bulsat (39°E) => Next Key

Technosat, Tiger & Clone key format
I 060400 06 782D257A3FAD2821BEAEB0CCCD91EBC7
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by dejanpetrusevski on Пет 22 Мар 2013 - 16:33

Fausto keys Format
0604:000000:02:02:[E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4]; Bulsat (39°E)


Softcam Format
I 060400 04 E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4 ;Bulsat (39°E)==>Next key


Thanks MASARE Team (Fausto)
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by форумџија on Пон 1 Апр 2013 - 20:06

Код:
I 060400 04 E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4 ; OP KEY


I 060400 06 DB88B668A980CDBBCD8B06CE49A0BA6B ; Next key


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

bulsat key emu 39e - Page 2 Empty Re: bulsat key emu 39e

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот