Продолжува истрагата против Sky Italia

Go down

Продолжува истрагата против Sky Italia Empty Продолжува истрагата против Sky Italia

Пишување by форумџија on Чет 19 Jул 2012 - 10:17

Продолжува истрагата против Sky Italia 1029110


Италијанското тело за заштита од конкуренцијата го продолжи рокот за расчистување на случајот против италијанската DTH платформа Sky Italia до 31. декември оваа година, известува порталот TeVe.

Истрагата против Sky Italia е почната на 3. ноември 2010. година поради телевизиските права за Светското првенство во фудбал 2010. и 2014. година и Лигата на шампионите во периодот од 2012. до 2015. година. Италијанското тело истражува дали Sky Italia ја злоупотребува својата доминантна позиција во купувањето на ексклузивните права.

Рокот за затворање на истрагата беше до 30. јуни, но поради сложеноста на целиот случај и потребите од понатамошната истрага, крајниот рок е продолжен до крајот на оваа година.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот