19,2E: Fashion One на нова фреквенција

Go down

19,2E: Fashion One на нова фреквенција Empty 19,2E: Fashion One на нова фреквенција

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 18 Jул 2012 - 15:29

19,2E: Fashion One на нова фреквенција Fashio10

Модниот канал Fashion One започна со емитување на нова фреквенција на сателитот Astra на позиција 19,2 степени источно. Fashion One е најголемиот конкурент на Францускиот канал Fashion TV.
Fashion One се појави на фреквенција 11,509 GHz, pol. V. Во истиот пакет емитуваат и Al Jazeera Channel, Al Jazeera English, Arirang TV, Cubavision International, ETB SAT, Montagne TV, NHK World TV, Rede Rekord TV, Renault TV и TV Galicia.
Fashion One понудува широк спектар од стилот на живеење, модни и забавни содржини, мегународни модни ревии,познати дизајнери,фотографи, модели и најнови информации од забавниот свет.

Технички параметри:

Astra 1M (19,2 ° E) freq 11,509 GHz, pol V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот