Astra 2F vo orbitata od 14.septemvri

Go down

Astra 2F vo orbitata od 14.septemvri Empty Astra 2F vo orbitata od 14.septemvri

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 11 Jул 2012 - 11:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Водечкиот сателитски оператор SES најави за 14 сепетември 2012 година лансирање на нов сателит Astra 2F со помош на ракетата Ariane 5.

Овој сателит е произведен од компанијата Astrium, а лансирањето ке се изврши од Европската свемирска лука во Kourouu, во Француската гијана.Astra 2F ке биде позоциониран на 28,2 степени источно, со главна позиција за емитување во Велика Британија.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот