Hayat FOLK TV na satelit od 1. septemvri

Go down

Hayat FOLK TV na satelit od 1. septemvri Empty Hayat FOLK TV na satelit od 1. septemvri

Пишување by форумџија on Пет 22 Јун 2012 - 23:14

Hayat FOLK TV na satelit od 1. septemvri 9850

ОД 1, септември оваа година четвртиот канал на Hayat TV под називот FOLK TV почнува со емитување на сателитот Eutelsat 16A na 16 stepeni istočno.
Каналот ке биде понуден како гратис на претплатниците на Hayat TV. Исто така Hayat FOLK TV ке се најде и во новата Еутелсатова платформа. Овој канал во поцетокот ке се емитува на иста фреквенција како и останатите 2 канали на Hayat TV а подоцна ке дојде до преместување на фреквенција на Eutelsat Team Sat платформа
Инаку Hayat FOLK TV е канал кој е посветен на народна и фолк музика.Станува збор за музички канал со спотови, концерти, разговори со певачи, и доста музички емисии кои се специјално изработени за Hayat FOLK TV.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот