Supertennis HD Hot Bird @ 13° East

Go down

Supertennis HD  Hot Bird @ 13° East Empty Supertennis HD Hot Bird @ 13° East

Пишување by форумџија on Пет 22 Јун 2012 - 14:23

Supertennis HD Hot Bird @ 13° East 11096, H, 29900 2/3 DVB-S2/8PSK | Biss | SID:4485 |
Key : 30 03 60 93 16 22 55 8D


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Supertennis HD  Hot Bird @ 13° East Empty Re: Supertennis HD Hot Bird @ 13° East

Пишување by форумџија on Пет 13 Jул 2012 - 20:13

Supertennis HD (13.0E)
TP: 11096 H 29900 4/5 DVB-SS
CaID 2600 - SID 4485
biss: 30 03 60 93 16 22 55 8D


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот