new skin ramiMAHER-rm-7

Go down

new skin ramiMAHER-rm-7 Empty new skin ramiMAHER-rm-7

Пишување by форумџија on Пет 8 Јун 2012 - 14:26

new skin ramiMAHER-rm-7

Works on all images
new skin ramiMAHER-rm-7 0607120806594rtzagucf9ocsxqdfsay
new skin ramiMAHER-rm-7 060712090647m4cjmr42rv3upnw4ow1zhp
new skin ramiMAHER-rm-7 0607120906476k5kercrd0teqfuw6u
new skin ramiMAHER-rm-7 060712090647w2bhld3y16q287ezk42s30uwr
new skin ramiMAHER-rm-7 060712090647uxmfbiej4pkfbg6ne4nakyazw

[You must be registered and logged in to see this link.]
new skin ramiMAHER-rm-7 2444390773


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

new skin ramiMAHER-rm-7 Empty Re: new skin ramiMAHER-rm-7

Пишување by odimoski on Пон 22 Окт 2012 - 20:43

Дали овај скин работи на dreambox 500s Open PLI jade Image ????
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

new skin ramiMAHER-rm-7 Empty Re: new skin ramiMAHER-rm-7

Пишување by форумџија on Вто 23 Окт 2012 - 17:48

би требало да работи пишува дека работи на сите image-ови, јас не сум го пробувал


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

new skin ramiMAHER-rm-7 Empty Re: new skin ramiMAHER-rm-7

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот