Фудбал на ТВ emu

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Фудбал на ТВ emu

Пишување by stojanov on Сре 10 Апр 2013 - 13:41


TV program - sreda, 10. april 2013.
Sport - program posle 13.00





-13.00 Eurosport 2 -Tirana: Albanija,53 kg (ž)
-13.00 Arenasport 1 -Fudbal: Galatasaraj - Real Madrid
-13.00 Sport klub -Pregled NBA
-13.00 Eurosport -Svi sportovi
-13.05 SOS -Prva liga Srbije
-13.15 Sport klub -Total tenis
-13.30 Sport klub Prime -Fudbal: Ajntraht - Bajern
-13.30 Sport klub + -Fudbal, pregled Premijer lige
-13.45 Sport klub -Sportski vremeplov
-14.00 Arenasport 3 -Fudbal: Rens - PSŽ
-14.00 Sport klub -Fudbal: Ajntraht - Bajern
-14.00 Arenasport 4 -Fudbal UEFA: Classic Matches Ep 31
-14.00 Eurosport 2 -Tirana, Albanija, 62 kg (m)
-14.30 Arenasport 2 -Olimpijska serija
-14.30 Sport klub + -Pregled FA kupa
-14.30 Arenasport 4 -Fudbal UEFA: Classic Matches Ep 32
-15.00 Arenasport 1 -Fudbal: Borusija Dortmund TV
-15.00 Arenasport 4 -Fudbal, pregled brazilske lige
-15.00 Eurosport -Dizanje tegova
-15.00 Sport klub + -Košarka: Barselona - Panatinaikos
-15.00 Eurosport 2 -Watts
-15.15 Sport klub Prime -Telemarketing
-15.30 Sport klub Prime -Fudbal: Mančester junajted - Mančester siti
-15.30 Arenasport 4 -Fudbal, pregled grčke lige
-15.30 SOS -Srpski fudbalski maraton
-15.30 Eurosport 2 -Breaking Weapon Freestyle
-15.30 Arenasport 2 -Rukomet, magazin Bundeslige
-16.00 Sport klub -Evroliga, plej of
-16.00 Arenasport 4 -Fudbal: Borusija - Malaga
-16.00 Arenasport 1 -Fudbal: Arsenal TV
-16.00 Arenasport 2 -Košarka, pregled Endesa lige
-16.00 Arenasport 3 -Fudbal: Roma - Lacio
-16.30 Arenasport 2 -Rukomet: Flensburg - HSV
-16.30 Arenasport 1 -Fudbal: Arsenal TV
-16.30 Eurosport 2 -Ajntraht Frankfurg - Bajern Minhen
-16.40 B92 -Sportski pregled
-16.45 Sport klub + -Pregled Argentinske lige
-16.45 SOS -SOS vesti
-17.00 Eurosport -Dizanje tegova, prenos
-17.00 Arenasport 1 -Fudbal, pregled brazilske lige
-17.15 Sport klub Prime -Pregled španske lige
-17.30 Eurosport 2 -Al Garafa - Al Nasr
-17.30 Arenasport 1 -Fubbal, pregled grčke lige
-17.30 SOS -Liga budućih šampiona
-17.45 Sport klub + -Pregled ruske lige
-17.55 RTS 2 -Košarka: Crvena zvezda - Radnički
-18.00 Arenasport 2 -Ragbi: Vels - Engleska
-18.00 Sport klub -Vesti
-18.00 Arenasport 3 -Fudbal: Galatasaraj - Real Madrid
-18.00 Arenasport 1 -Košarka: Crvena zvezda - Radnički, prenos
-18.00 Arenasport 4 -NHL: Los Anđeles - Dalas
-18.15 Sport klub -Premijer liga, vesti
-18.15 Sport klub Prime -Pregled Premijer llige
-18.15 Sport klub + -Pregled portugalske lige - Portugol
-18.40 Sport klub -Sedmica pred vama
-18.40 RTS 2 -Stop sport (u poluvremenu)
-18.45 SOS -Sportski dnevnik
-18.50 Sport klub -Fudbal mondijal magazin
-18.55 Vojvodina 1 -Državni posao
-19.00 Sport klub + -NBA Live
-19.00 Eurosport -Dizanje tegova
-19.15 Sport klub Prime -Premijer liga, vesti
-19.15 SOS -Sportski savez Srbije
-19.20 Sport klub -Auto magazin
-19.30 Sport klub Prime -ATP Uncovered
-19.30 Eurosport 2 -Šou košarkaške Evrolige
-19.45 SOS -Svedoci istorije
-19.50 Sport klub -Pregled FA kupa
-20.00 Arenasport 3 -Fudbal, Liga šampiona, studio
-20.00 HRT 2 -Liga šampiona
-20.00 OBN -Liga šampiona
-20.00 Arenasport 1 -Rukomet, magazin Bundeslige
-20.00 Sport klub Prime -Pregled portugalske lige - Portugol
-20.00 Arenasport 2 -Košarka: Valensija - Real Madrid
-20.00 Sport klub + -Košarka: Olimpijakos - Efes, direktno
-20.00 Eurosport -Dizanje tegova, prenos
-20.00 Arenasport 4 -Košarka, Emisija U obruču
-20.00 Eurosport 2 -Ove nedelje u WWE
-20.05 RTS 1 -Fudbal, Liga šampiona, sportski program
-20.30 Eurosport 2 -Vintage Collection
-20.30 Sport klub -Odbojka: Serija A1, polufinale
-20.30 Sport klub Prime -Odbojka, Serija A1, plej of, polufinale: Kopra Pjaćenca - Lube Maćerata, direktno
-20.35 HRT 2 -Fudbal: Juventus - Bajern
-20.40 RTS 1 -Fudbal: Barselona - PSŽ, prenos
-20.40 OBN -Fudbal: Juventus - Bajern
-20.45 Arenasport 3 -Fudbal: Juventus - Bajern
-20.45 SOS -SOS vesti
-21.00 Arenasport 1 -NCAA finale
-21.00 Arenasport 4 -Fudbal: Partizan - Vojvodina
-21.15 SOS -Fudbal: Rad - Spartak
-21.30 Eurosport 2 -Internacionalno takmičenje, UK: Markam...
-21.30 Sport klub + -Insajd gran pri
-22.00 Sport klub Prime -Fudbal mondijal magazin
-22.00 Arenasport 2 -Boks: Viloria - Estrada
-22.00 Sport klub + -Pregled Dejvis kupa
-22.00 Eurosport -Borilački sport
-22.30 Sport klub -Tenis: ATP - iza kulisa
-22.30 Sport klub Prime -NBA Live
-22.40 RTS 1 -Fudbal, Liga šampiona, sportski program
-22.45 SOS -Sportski dnevnik
-22.45 Arenasport 3 -Fudbal, Liga šampiona, studio
-22.45 Sport klub Prime -Mobil 1 grid
-23.00 Arenasport 3 -Fudbal, pregled Lige šampiona
-23.00 Arenasport 1 -Fudbal, pregled Lige šampiona
-23.00 Eurosport -Svi sportovi
-23.00 Arenasport 4 -Poker
-23.00 Sport klub -Svetski sportski magazin
-23.00 Sport klub + -Evroliga, plej of
-23.00 Eurosport 2 -Tirana, Albanija, 58 kg (ž)
-23.05 Eurosport -Konjički sport
-23.10 SOS -TV mreža
-23.10 Eurosport -Golf: Teksas
-23.15 Sport klub Prime -Fudbal: Real Madrid - Levante
-00.00 Arenasport 2 -Olimpijska serija
-00.00 Sport klub -Portugol
-00.00 Arenasport 3 -Fudbal: Željezničar - Zrinjski
-00.00 SOS -SOS kolaž
-00.00 Eurosport 2 -Tirana, Albanija, 69 kg (m)
-00.00 Arenasport 4 -Košarka: Crvena zvezda - Radnički
-00.00 Arenasport 1 -Poker
-00.20 Eurosport -Jedrenje
-00.30 Eurosport -Reli
-00.45 SOS -SOS vesti
-00.45 Sport klub + -Fudbal mondijal magazin
-01.00 Arenasport 2 -NHL: Toronto - Njujork Rendžers, prenos
-01.00 Arenasport 1 -Fudbal: Juventus - Bajern
-01.00 Sport klub Prime -Magazin Evrolige
-01.00 SOS -Noćni program
-01.05 RTS 2 -Fudbal: Barselona - PSŽ, r.
-01.15 Sport klub + -Fudbal: Ajntraht - Bajern
-01.30 Sport klub Prime -Fudbal: Sosijedad - Malaga
-02.00 Arenasport 3 -Fudbal: Rems - Lion
-02.00 Arenasport 4 -Fudbal UEFA: Classic Matches Ep 29
-02.25 RTS 2 -Fudbal, Liga šampiona, sportski program
-02.30 Arenasport 4 -Fudbal UEFA: Classic Matches Ep 30
-03.00 Arenasport 4 -Rukmet, magazin Bundeslige
-03.00 Arenasport 1 -Fudbal: Gremio - Fluminense, prenos
-03.00 Sport klub + -VTA Čarlston, finale
-03.15 Sport klub Prime -Fudbal: Fulam - Kvins Park rendžers
-03.30 Arenasport 4 -Fudbal The Football Review
-03.45 RTS 2 -Košarka: Crvena zvezda - Radnički
-04.00 Arenasport 4 -Fudbal: Juventus -Bajern
-04.00 Arenasport 3 -Fudbal: Juventus - Peskara
-05.00 Sport klub + -Na današnji dan
-05.00 Sport klub Prime -Fudbal: Anerleht - Genk
avatar
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал на ТВ emu

Пишување by stojanov on Саб 27 Апр 2013 - 22:03

Nedela 28.04.2013.


Engleska
Premier League
14:30 Reading - Q.P.Rangers
Diema
-Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)

16:00 Chelsea - Swansea
NOVAsport
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)

17:00 Arsenal - Man Utd
Diema
-Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
Idman_Azerbaycan
-Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

Blue Square Premier -Polufinale
17:30 Newport - Grimsby
S4C
-Astra 28.2°E -12129 V 27500 -FTA


Njemačka
1. Bundesliga
15:30 Mainz - Eintracht
Dubai Sports 2
-Badr 26°E -12130 V 27500 -FTA
-Nilesat 7°W -12226 H 27500 -FTA
TRT HABER
-Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
-Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
*TRT HD
-Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

17:30 Schalke - HSV
Dubai Sports 2
-Badr 26°E -12130 V 27500 -FTA
-Nilesat 7°W -12226 H 27500 -FTA
TRT HABER
-Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
-Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
*TRT HD
-Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

2. Bundesliga
13:30 Koln - Munchen 1860
FOG TV
-Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
-Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA


Italija
Serie A
15:00 Torino - Juventus
sportdigital
-Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

20:45 Milan - Catania
Idman_Azerbaycan
-Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
Silemani
-NSS-12 57°E -11572 V 1250 -FTA(DVB-S2)

Lega Pro 1A
15:00 SudTirol - Lecce
RAI Sport 1
-HotBird 13°E -11804 V 27500 -FTA/S1


Portugal
Primiera Liga
19:00 Sporting L. - Nacional M.
RTPi
-HotBird 13°E -10723 H 29900 -FTA


Češka
Gabrinus Liga
18:05 Mlada B. - Slovan L.
FANDA
-Astra 23.5°E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)


Austrija
Bundesliga
16:00 Admira - Austria V.
FOG TV
-Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
-Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA
ORF1
-Astra 19.2°E -12692 H 22000 -CW(ORF)
*ORF1 HD
-Astra 19.2°E -11303 H 22000 -CW(ORF)DVB-S2


Bugarska
A PFG
14:45 Botev - Litex
BNT World
-Astra 23.5°E -12051 V 27500 -FTA(DVB-S2)


Grčka
OPAP Cup -Polufinale
19:00 Panthrakikos - Olympiacos
Ant1
-Hellas Sat 39°E -11052 V 30000 -Via2.6


Rusija
Premier League
11:30 Spartak M. - Anzhi
GSP TV
-Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA

16:30 Rubin - CSKA M.
GSP TV
-Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


Ukrajina
Vyscha Liha
16:00 Shakhtar D. - Metalist Kh.
Inter+
-Astra 4.8°E -12284 V 27500 -Biss
-Telstar 15°W -10988 H 2180 -FTA

16:30 Karpaty - Zorya
1+1 International
-Hotbird 13°E -11585 V 27500 -FTA/Biss
2+2
-Astra 4.8°E -11766 H 27500 -FTA/Biss


Azerbajdžan
Premyer Liqa
13:00 Baki - Simurq
AzTV Azerbaijan
-Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

13:00 Qabala - Qarabagh
Idman_Azerbaycan
-Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

15:00 Neftchi - Inter
Idman_Azerbaycan
-Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss


Turska
1. Lig
13:00 Konyaspor - Manisaspor
TRT1
-Turksat 42°E -11918 V 24440, 11096 H 30000 -FTA/Biss
-Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
*TRT HD
-Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

13:00 Boluspor - Bucaspor
TRT-6
-Turksat 42°E -12685 H 30000 -FTA
-Eutelsat 7°E -10762/11592 V 30000 -FTA
-Eutelsat 7°W -10872 V 27500 -FTA

13:00 Kayseri E. - Karsiyaka
TRT AVAZ
-Turksat 42°E -11096 H 30000 -FTA
-Eutelsat 7°E -10762 V/11637 H 30000 -FTA

13:00 Caykur R. - Ankaragucu
TRT ANADOLU
-Turksat 42°E -12685 H 30000 -FTA
-Eutelsat 7°E -11445 V 20050 -FTA


Maroko
Botola Pro League
17:30 WAC - RCA
Al Jazeera Sport Global
-Hotbird 13°E -12245 H 27500 -FTA
-Nilesat 7°W -12245 V 27500 -FTA

20:00 OCK - HUSA
Arriadia
-HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
-Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
-Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA


SAD
MLS
01:30 New England - Philadelphia
GSP TV
-Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA

03:00 Salt Lake - LA Galaxy
sportdigital
-Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

23:00 Houston - Colorado
sportdigital
-Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


Brazil
Paulista -1/4 finale
21:00 Ponte Preta - Corinthians
JSC Sport 1
-Eutelsat 7°W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
-Badr 26°E -12034 H 27500 -FTA


Argentina
Primera Division
23:00 Newell's - Racing
JSC Sport 1
-Eutelsat 7°W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
-Badr 26°E -12034 H 27500 -FTA
avatar
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот