Yumatu ресивери податоци

Go down

Yumatu ресивери податоци Empty Yumatu ресивери податоци

Пишување by форумџија on Чет 19 Јан 2012 - 17:38

Yumatu IQ

• 3000 програми меморија
• повекејазично мени
• EPG програмски водич
• Одложено палење
• DiSEqC 1.0 и 1.2
• TELETEXT декодер
• 3 игри
• Креирање на листа на омилени канали
• 1 X SCART конектор
• Стерео аудио лев/десен
• UHF PLL модулатор (CH 21-69)
• RS232C поврзување со компјутер
• DVB-S MPEG2 компатибилност
• надворешна емулација

Yumatu MX+

• 3000 програми меморија
• повекејазично мени
• EPG програмски водич
• Одложено палење
• DiSEqC 1.0 и 1.2
• TELETEXT декодер
• 3 игри
• Креирање на листа на омилени канали
• 2 X SCART конектор
• Стерео аудио лев/десен
• UHF PLL модулатор (CH 21-69)
• RS232C поврзување со компјутер
• DVB-S MPEG2 компатибилност
• надворешна емулација

Yumatu MX 2CI

• 3000 програми меморија
• повекејазично мени
• 2 CI слотови за декодирање
• EPG програмски водич
• Одложено палење
• DiSEqC 1.0 и 1.2
• TELETEXT декодер
• 3 игри
• Креирање на листа на омилени канали
• 2 X SCART конектор
• Стерео аудио лев/десен
• UHF PLL модулатор (CH 21-69)
• RS232C поврзување со компјутер
• DVB-S MPEG2 компатибилност
• Влезна фреквенција: 950-2150 MHz
• надворешна емулација


Yumatu MX Combo

-MPEG-2 сателитски приемник
-прием на FTA ( слободни ) TV и Радио канали
-Универзален читач на картици
-Автоматско и ручно претраживање на канали / транспондери
-креирање на основни канали
-креирање на додатни канали
-Автоматско и ручно селектирање PAL / NTSC
-3 игри
-Хрватски јазик
-Повекејазично тонско снимање
-256 (OSD)
-EPG програмски водич
-Слика со EPG програмски водич
-Повекејазични поднаслови
-Телетекс
-PLL CH 21-69 UHF модулатор PAL/NTSC
-RS 232 порт
-2 x SCART A/V излази за TV и VCR
-RCA Чинч видео излаз
-RCA Чинч аудио излаз
-0/12V приклучок
-SPDIF дигитален аудио излез
-DiSEqC 1.0 , 1.2 и 2.0 контрола
-надворешна емулација
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот