History HD na Digiturk

Go down

History HD na Digiturk Empty History HD na Digiturk

Пишување by форумџија on Сре 16 Мај 2012 - 14:41

History HD na Digiturk Digin

History HD на Digiturk

A+E Networks најавија пуштање на каналот History HD во Турција на дигиталната pay-TV платформа Digiturk. Оваа информација ја потврдил Dean Possenniskie, директор на A+E Networks.
Каналот е во потпуност легализиран и ке понуди исти програмски содржај, но во HD како и каналот во стандардна дефиниција кој во Турција покренет токму на DIGITURK 2002 година.
допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот