Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A

Go down

Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A  Empty Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A

Пишување by форумџија on Сре 18 Апр 2012 - 21:14


Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A  Canal210

Норвешка телевизиска програма Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A (16E) на STN транспондерот.

Canal Motor е наменет за љубителите на мегународни мото-спортови, и моментално емитува некодирано. До сега овој канал можеше да се гледа на сателитот Thor 6 (frekv. 11977, pol. H, SR 28000, FEC 7/8) истотака некодирано.

Нови параметри:

Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,366 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A  Empty Re: Canal Motor започна со емитување на сателитот Eutelsat 16A

Пишување by форумџија on Сре 2 Мај 2012 - 0:33

Норвешкиот канал Canal Motor наменет за љубителите на мегународни мото-спортови, после краткотрајно тестирање на сателитот Eutelsat 16A (16°E) повторно ја премести својата положба на старата фреквенција на сателитот Thor 6 (0,8°W).

каналот моментално емитува некодирано, во MPEG4 формат.
нови параметри

* Thor 6 (0,8°W), freq. 11,977GHz, pol. H, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK, MPEG4


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот