Discovery Channel во 16:9 формат

Go down

Discovery Channel во 16:9 формат Empty Discovery Channel во 16:9 формат

Пишување by форумџија on Сре 18 Апр 2012 - 15:24

Discovery Channel во 16:9 формат 860110

Документарниот Discovery Channel својата програма ке ја емитува во widescreen 16:9 формат на слика.Во widescreen формат каналот веке се емитува нс сателитските платформи freeSAT by UPC Direct и Digi TV на позиција 0,8 степени западно, но без ознака 16:9.

Двете мегународни платформи дистрибуираат Унгарска верзија на каналот Discovery Channel, додека сателитската платформа Skylink на Astra 3B моментално го емитува Discovery Channel Central Europe во 4:3 формат.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот